Nowy rok akademicki czas zacząć

W dniu 1 października 2019 roku w Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ rozpoczęliśmy nowy rok akademicki. Spotkania inauguracyjne odbyły się w Auli Wydziału Polonistyki i w Collegium Maius. Wykład inauguracyjny wygłosił dyrektor Centrum, prof. dr hab. Waldemar Martyniuk. Obecni byli zarówno studenci polscy kierunku „Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego” i studenci obcokrajowcy.

W tym semestrze w naszych programach dla obcokrajowców bierze udział blisko 800 osób, w tym uczestnicy intensywnego akademickiego kursu semestralnego i rocznego, stypendyści Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach rocznego kursu przygotowawczego do podjęcia studiów w Polsce, studenci uniwersytetów chińskich w ramach akademickiego programu „double degree”, zagraniczni studenci Collegium Medicum UJ  oraz uczestnicy programu Erasmus.  Wszystkim życzymy sukcesów w nauce i wspaniałego czasu w Krakowie.