Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

ZNAJDŹ NAS:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

NAGRODA MINISTERSTWA EDUKACJI KOREI

NAGRODA MINISTERSTWA EDUKACJI KOREI

DLA PROGRAMU INSTYTUTU GLOTTODYDAKTYKI POLONISTYCZNEJ SHINHAN GLOBAL YOUNG CHALLENGER, REALIZOWANEGO WRAZ Z LANGUAGE LABORATORY HANKUK UNIVERSITY OF FOREIGN STUDIES I BANKIEM SHINHAN.

W październiku 2021 roku podpisana została umowa pomiędzy Instytutem Glottodydaktyki Polonistycznej i Language Laboratory Hankuk University of Foreign Studies (Korea Południowa) na realizację projektu dydaktycznego Shinhan Global Young Challenger dla 16 studentów uczelni koreańskich, planujących podjęcie pracy w Polsce. Projekt zakładał intensywny kurs języka polskiego, serię wykładów o Polsce i ekonomii, a także kontakty i rozmowy kwalifikacyjne z koreańskimi dyrektorami firm funkcjonujących w naszym kraju. Projekt zaplanowany został od grudnia 2021 roku do końca lutego 2022 roku. Już terasz można mówić o dużym sukcesie, gdyż przeważająca część uczestników uzyskała pracę jeszcze w trakcie trwania kursu. Ministerstwo Edukacji Korei Południowej nagrodziło go za skuteczność i innowacyjność przyjętych rozwiązań.
Sukces projektu przełoży się na jego kontynuację. Kolejna, jeszcze większa grupa studentów planowana jest w Instytucie we wrześniu tego roku.