NARODOWA AGENCJA WYMIANY AKADEMICKIEJ

05.03.2020
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłasza nabór na letnie kursy języka i kultury polskiej organizowane na różnych uczelniach w Polsce, między innymi przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UJ. Celem programu jest nauczanie i promocja języka polskiego i kultury za granicą poprzez umożliwienie zagranicznym studentom i obcokrajowcom-nauczycielom języka polskiego uczestnictwa w kilkutygodniowych kursach języka i kultury polskiej organizowanych w Polsce.
więcej o NARODOWA AGENCJA WYMIANY AKADEMICKIEJ
PROGRAM DLA BLOOMSBURG UNIVERSITY

05.03.2020
W piątek 17 stycznia 2020 roku w Auli Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste zamknięcie programu zorganizowanego przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UJ dla Bloomsburg University z Pensylwanii. W spotkaniu uczestniczył prof. dr hab. Armen Edigarian, prorektor UJ ds. dydaktyki.
więcej o PROGRAM DLA BLOOMSBURG UNIVERSITY
BOŻE NARODZENIE W CENTRUM

04.03.2020
W przedświąteczny piątek wszyscy w Centrum przygotowywaliśmy się do Bożego Narodzenia.
więcej o BOŻE NARODZENIE W CENTRUM
WIECZÓR ANDRZEJKOWY

04.03.2020
W piątek studenci Koła Naukowego Glottodydaktyków przygotowali dla swoich zagranicznych kolegów wieczór andrzejkowy. Zabawę rozpoczęła krótka prezentacja, a potem każdy mógł poznać swoją przyszłość, biorąc udział w różnych wróżbach.
więcej o WIECZÓR ANDRZEJKOWY
Nowy rok akademicki czas zacząć

16.11.2019
W dniu 1 października 2019 roku w Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ rozpoczęliśmy nowy rok akademicki. Spotkania inauguracyjne odbyły się w Auli Wydziału Polonistyki i w Collegium Maius. Wykład inauguracyjny wygłosił dyrektor Centrum, prof. dr hab. Waldemar Martyniuk. Obecni byli zarówno studenci polscy kierunku „Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego” i studenci obcokrajowcy.
więcej o Nowy rok akademicki czas zacząć
50 lat Szkoły Języka i Kultury Polskiej UJ

27.10.2019
Końcowym akcentem wieńczącym obchody pięćdziesięciolecia Szkoły było towarzyskie spotkanie w sobotę 28 września 2019 w Przegorzałach – najpierw w audytorium, a następnie w restauracji. Uroczystość otworzył dyrektor Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie dr hab. Waldemar Martyniuk i wszystkich obecnych zaprosił na koncert byłego ucznia François Martineau, który przy akompaniamencie Mateusza Gurgula zaśpiewał, po francusku i w perfekcyjnej polszczyźnie, kilka piosenek, prowadząc jednocześnie niezwykle zabawny dialog z publicznością. Entuzjazm wzbudziła też Dessi Christozowa, była lektorka, śpiewając standard „Summertime, and the livin’ is easy... – w wersji: „Summer School...”