Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Navigation Navigation

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

NAGRODA MINISTERSTWA EDUKACJI KOREI

NAGRODA MINISTERSTWA EDUKACJI KOREI

DLA PROGRAMU INSTYTUTU GLOTTODYDAKTYKI POLONISTYCZNEJ SHINHAN GLOBAL YOUNG CHALLENGER, REALIZOWANEGO WRAZ Z LANGUAGE LABORATORY HANKUK UNIVERSITY OF FOREIGN STUDIES I BANKIEM SHINHAN.

W październiku 2021 roku podpisana została umowa pomiędzy Instytutem Glottodydaktyki Polonistycznej i Language Laboratory Hankuk University of Foreign Studies (Korea Południowa) na realizację projektu dydaktycznego Shinhan Global Young Challenger dla 16 studentów uczelni koreańskich, planujących podjęcie pracy w Polsce. Projekt zakładał intensywny kurs języka polskiego, serię wykładów o Polsce i ekonomii, a także kontakty i rozmowy kwalifikacyjne z koreańskimi dyrektorami firm funkcjonujących w naszym kraju. Projekt zaplanowany został od grudnia 2021 roku do końca lutego 2022 roku. Już terasz można mówić o dużym sukcesie, gdyż przeważająca część uczestników uzyskała pracę jeszcze w trakcie trwania kursu. Ministerstwo Edukacji Korei Południowej nagrodziło go za skuteczność i innowacyjność przyjętych rozwiązań.
Sukces projektu przełoży się na jego kontynuację. Kolejna, jeszcze większa grupa studentów planowana jest w Instytucie we wrześniu tego roku.