Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Navigation Navigation

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

SUKCESY NASZYCH STUDENTÓW!

SUKCESY NASZYCH STUDENTÓW!

Ubiegły tydzień zakończył się dla naszych studentów i oczywiście dla nas bardzo szczęśliwie.
Czworo reprezentantów Instytutu Glottodydaktyki Polonistycznej UJ 12-13 maja 2023 r. wzięło udział w zorganizowanej przez Politechnikę Wrocławską XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Polskiego dla Cudzoziemców.
W pierwszym dniu uczestnicy olimpiady słuchali, czytali, pisali dwa wypracowania oraz rozwiązywali test, w którym musieli się wykazać znajomością leksyki i gramatyki. W drugim dniu komisja oceniała umiejętność mówienia.
Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że I miejsce w kategorii cudzoziemców z pierwszym językiem niesłowiańskim zajął William Eberhardt (USA), II w tej samej kategorii należy do Bingchi Wu z Chin. Panowie oprócz dyplomów otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe.
W kategorii cudzoziemców z pierwszym językiem słowiańskim wyróżnienie w postaci tytułu finalisty oraz dyplomy i upominki przypadły studentkom kursu NAWA Arynie Symon i Marii Szewczuk.

Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

Wizyta we Wrocławiu to nie tylko zmagania konkursowe. Organizatorzy zaprosili gości do licznych zabaw integracyjnych, językowych, zwiedzania miasta oraz na uroczystą kolację.