Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

ZNAJDŹ NAS:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

SUKCESY NASZYCH STUDENTÓW!

SUKCESY NASZYCH STUDENTÓW!

Ubiegły tydzień zakończył się dla naszych studentów i oczywiście dla nas bardzo szczęśliwie.
Czworo reprezentantów Instytutu Glottodydaktyki Polonistycznej UJ 12-13 maja 2023 r. wzięło udział w zorganizowanej przez Politechnikę Wrocławską XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Polskiego dla Cudzoziemców.
W pierwszym dniu uczestnicy olimpiady słuchali, czytali, pisali dwa wypracowania oraz rozwiązywali test, w którym musieli się wykazać znajomością leksyki i gramatyki. W drugim dniu komisja oceniała umiejętność mówienia.
Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że I miejsce w kategorii cudzoziemców z pierwszym językiem niesłowiańskim zajął William Eberhardt (USA), II w tej samej kategorii należy do Bingchi Wu z Chin. Panowie oprócz dyplomów otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe.
W kategorii cudzoziemców z pierwszym językiem słowiańskim wyróżnienie w postaci tytułu finalisty oraz dyplomy i upominki przypadły studentkom kursu NAWA Arynie Symon i Marii Szewczuk.

Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

Wizyta we Wrocławiu to nie tylko zmagania konkursowe. Organizatorzy zaprosili gości do licznych zabaw integracyjnych, językowych, zwiedzania miasta oraz na uroczystą kolację.