Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

ZNAJDŹ NAS:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO STUDENTA ZAGRANICZNEGO

NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO STUDENTA ZAGRANICZNEGO

Studentka I roku studiów magisterskich Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego została laureatką X edycji konkursu na najlepszego studenta zagranicznego INTERSTUDENT 2020.

Studentka I roku studiów magisterskich Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego została laureatką X edycji konkursu na najlepszego studenta zagranicznego INTERSTUDENT 2020 organizowanego przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Huiling Zhang zdobyła tytuł najlepszej zagranicznej studentki w Polsce w kategorii studia magisterskie. Huiling Zhang pochodzi z Chin i jest absolwentką studiów licencjackich - polonistyka w Kantonie. Studia na UJ rozpoczęła w październiku 2019 r. Wśród Jej licznych osiągnięć największe wrażenie na Kapitule konkursu wywarły wydane przekłady na język chiński literatury polskiej: Sławomira Mrożka i Wisławy Szymborskiej. Na konkurs wpłynęło ponad 70 zgłoszeń z ponad 30 uczelni.
Na uroczystej gali rozdania nagród w Łodzi Huiling Zhang towarzyszyły Dziekan Wydziału Polonistyki UJ prof. Renata Przybylska oraz dr Dominika Izdebska-Długosz z Katedry Języka Polskiego jako Obcego UJ