перейти до основного змісту

Навіґація Навіґація

50 lat Szkoły Języka i Kultury Polskiej UJ

27.10.2019
Końcowym akcentem wieńczącym obchody pięćdziesięciolecia Szkoły było towarzyskie spotkanie w sobotę 28 września 2019 w Przegorzałach – najpierw w audytorium, a następnie w restauracji. Uroczystość otworzył dyrektor Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie dr hab. Waldemar Martyniuk i wszystkich obecnych zaprosił na koncert byłego ucznia François Martineau, który przy akompaniamencie Mateusza Gurgula zaśpiewał, po francusku i w perfekcyjnej polszczyźnie, kilka piosenek, prowadząc jednocześnie niezwykle zabawny dialog z publicznością. Entuzjazm wzbudziła też Dessi Christozowa, była lektorka, śpiewając standard „Summertime, and the livin’ is easy... – w wersji: „Summer School...”
Читати ще o 50 lat Szkoły Języka i Kultury Polskiej UJ
Rozpoczęcie nowego kursu

30.09.2019
9 września rozpoczął się trzytygodniowy, intensywny orientacyjny kurs języka i kultury polskiej dla studentów z Chin! Grupa jest już po dwóch latach nauki polskiego w Chinach i przez następne dwa będzie kończyć studia w Centrum Języka I Kultury Polskiej w Świecie w ramach czteroletniego programu - Studia polskie - język, kultura, społeczeństwo.
Читати ще o Rozpoczęcie nowego kursu
Rozpoczęła się 50-ta edycja Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej! :)

10.07.2019
Ceremonia rozpoczęła się oficjalnymi przemowami prowadzonymi przez rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dyrekcję naszej szkoły!
Читати ще o Rozpoczęła się 50-ta edycja Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej! :)
Pan Ambasador RP w CHRL odwiedził Daliański Uniwersytet Języków Obcych

30.05.2019
W dniu 9 maja 2019 r. Pan Ambasador RP w CHRL Wojciech Zajączkowski odwiedził Daliański Uniwersytet Języków Obcych. Polonistyka w Dalianie została otworzona w roku 2018 i od początku jej istnienia współpracuje z Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie. Praktyczne zajęcia z języka polskiego prowadzi tam, współpracująca od wielu lat z CJiKPwŚ UJ, Beata Sałęga-Bielowicz. Celem wizyty było przede wszystkim poznanie studentów i nauczycieli tutejszej polonistyki, która została otwarta we wrześniu 2018 roku.
Читати ще o Pan Ambasador RP w CHRL odwiedził Daliański Uniwersytet Języków Obcych
Wizyta przedstawicieli Polonistyki UJ w Chinach

30.05.2019
W dniach 1- 10 kwietnia 2019 roku władze Wydziału Polonistyki UJ reprezentowane przez Dziekan prof. dr hab. Renatę Przybylską i Dziekana prof. dra hab. Jarosława Fazana oraz przedstawicieli Dyrekcji Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ - dr hab. Waldemara Martyniuka (Dyrektor CJiKPwŚ) oraz dr Adrianę Prizel-Kanię (Zastępca Dyrektora CJiKPwŚ ds. kształcenia obcokrajowców) odbyli spotkania z władzami chińskich uniwersytetów kształcących polonistów.
Читати ще o Wizyta przedstawicieli Polonistyki UJ w Chinach
Dni Otwarte Uniwersytetu Jagiellońskiego

29.05.2019
22 marca 2019 roku w Audytorium Maximum odbyły się Dni Otwarte Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas których Katedra Nauczania Języka Polskiego jako Obcego/Drugiego oraz Centrum Języka i Kultury Polskiej UJ zaprezentowały swoją ofertę dydaktyczną.
Читати ще o Dni Otwarte Uniwersytetu Jagiellońskiego