Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

ZNAJDŹ NAS:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

WAKACYJNE PROGRAMY ONLINE W 2020 R.

WAKACYJNE PROGRAMY ONLINE W 2020 R.

Miniony rok okazał się być zupełnie odmienny, zaskakujący i obfitujący w nowe wyzwania, czego doświadczyliśmy nie tylko lokalnie - jako społeczność uniwersytecka, ale i globalnie.

Podsumowując wakacyjne edycje kursów Szkoły Letniej oraz Obozu dla młodzieży „Lato Odkrywców”, możemy jednak przyznać, że okazały się udane pod względem atmosfery, efektywności nauczania, organizacji zdalnych zajęć oraz wspólnego przezwyciężania nowych, rozmaitych przeciwności, z którymi nasi kursanci poradzili sobie bez wątpienia znakomicie.

W ramach dwóch kursów trzytygodniowych Szkoły Letniej (4 lipca-15 sierpnia 2020 r.) udział w programie wzięło 76 uczestników z 21 krajów, którzy uczyli się wspólnie z nami języka polskiego oraz uczestniczyli w tematycznych wykładach z zakresu literatury, kultury, gramatyki i nauk społecznych. Dodatkową atrakcją były wycieczki online, które pozwoliły kursantom poczuć choć odrobinę atmosfery Krakowa i pięknej Małopolski.
Wakacyjny Obóz dla młodzieży (13-24 lipca 2020 r.) liczył 25 uczestników, pochodzących z 8 krajów, a w ramach programu nasi najmłodsi kursanci uczyli się nie tylko języka polskiego, ale i tradycji oraz obyczajów związanych z naszym krajem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy i wróżby andrzejkowe, tradycje wielkanocne i bożonarodzeniowe, wycieczki online oraz warsztaty lepienia pierogów.
Mamy nadzieję, że kolejne lata umożliwią nam ponowne spotkania w Krakowie, na które czekamy z wielką niecierpliwością!