Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Koło Naukowe Logopedii UJ

Koło Naukowe Logopedii UJ

Mówimy o mówieniu!

Koło Naukowe Logopedii UJ powstało w 2018 roku i od tej pory kolejne roczniki studentów studiów II stopnia na kierunku Logopedii Uniwersytetu Jagiellońskiego działają wspólnie w celu szerzenia świadomości oraz wiedzy na temat diagnozy, terapii, badań i nowinek technologicznych związanych z dziedziną nauki jaką jest logopedia. 
Koło Naukowe Logopedii UJ organizuje także wiele wydarzeń, których celem jest promowanie wiedzy z logopedii i nauk skoordynowanych. Poprzez swoją działalność w mediach społecznościowych dzielimy się ciekawostkami językoznawczymi, metodologicznymi i medycznymi. Przypominamy także naszym odbiorcom o szczególnych świętach świata logopedii oraz informujemy o bieżących, organizowanych przez nas wydarzeniach.
 
W roku akademickim 2021/2022 na platformach Instagram i Facebook prowadziliśmy serię na temat specjalizacji w logopedii oraz propagowaliśmy udział w akcjach o ogólnopolskim zasięgu. Zorganizowaliśmy także serię spotkań typu Q&A z absolwentkami naszego kierunku, logopedą pracującym z dwujęzycznością oraz z neurologopedą. Działalność naszego Koła zaprezentowaliśmy podczas Dnia Otwartego Uniwersytetu Jagiellońskiego, odpowiadając równocześnie na wszelkie pytania dotyczące studiów na logopedii. Zorganizowaliśmy również IV edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Neurologopedyczne aspekty diagnozy i terapii dzieci, młodzieży, dorosłych", która była niezwykłą szansą na pogłębienie swojej wiedzy. 
W grudniu, z ogromną przyjemnością, braliśmy udział w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka” razem z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 
Rok akademicki 2022/2023 rozpoczęliśmy od udziału w wykładzie prowadzonym przez prof. King Chung – specjalistkę z zakresu akustyki, amplifikacji, kalibracji i audiologii humanitarnej. Spotkanie dotyczyło wykorzystywania specjalnych algorytmów wspierających komunikację, poprawiających rozumienie mowy oraz jakość dźwięków w celu pomocy osobom z ubytkami słuchu. 
 

Nie zatrzymujemy się! 

W grudniu 2022 roku na naszym wydziale gościliśmy dr n.med. i n. o zdr. Annę Kotlińską – położną, miofunkcjonalną terapeutkę, IBCLC, CDL, popularyzatorkę wiedzy i Rzeczniczkę Naukową. Wykład dotyczył objawów Góry Fuji – szybkiej, wstępnej oceny czerwonych flag związanych z zaburzeniami miofunkcjonalnymi noworodków i niemowląt. 
Na 2023 rok zaplanowaliśmy konferencję naukową, która będzie poświęcona tematyce nowych technologii w pracy logopedy. 
 

Żeby mówić głośno, potrzeba tłumu!

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i bardzo cenimy kreatywność i własną inicjatywę. Każdy, kto zdecyduje się do nas dołączyć, ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań, uczestniczenia w inspirujących spotkaniach, a także szansę na doskonalenie swoich umiejętności pracy w grupie.
 
Opiekunem Koła Naukowego Logopedii UJ od 2018 roku jest dr Rafał Młyński.
 
Od października 2022 roku w zarządzie Koła Naukowego Logopedii UJ zasiadają:
  • Natalia Zając – Przewodnicząca,
  • Laura Stanieczek – Vice—przewodnicząca,
  • Kinga Angielczyk – Sekretarz.
 
Zachęcamy do śledzenia działań Koła w naszych social mediach: