Pomiń baner

STUDIA PODYPLOMOWE NAUCZANIE JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO

Rok rozpoczęcia edycji 2024/2025 - harmongram do pobrania na dole strony w [Pliki do pobrania].

Wydział Polonistyki

Jednostka prowadząca studia
Szkoła Języka Polskiego i Kultury Polskiej

Nazwa studiów podyplomowych
Nauczanie języka polskiego jako obcego

Opłata za studia podyplomowe
3200 zł (możliwość płatności w dwóch ratach)
Termin płatności za I semestr tj. 1600 zł do 23.09.2024 r.

ul. Grodzka 64, 31-044 Kraków

Godziny przyjęć w sekretariacie
od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00

Liczba semestrów

Język wykładowy

Wymagania wstępne

Dyplom ukończenia studiów filologicznych co najmniej pierwszego stopnia

Rekrutacja
Rekrutacja nie jest prowadzona przez system IRK. Prosimy o kontakt bezpośrednio z sekretariatem jednostki, która prowadzi studia podyplomowe.
dokonanie zgłoszenia/dostarczenie dokumentów

Limit przyjęć
min. 20 osób maks. 30 osób

Termin rekrutacji
od 01.06.2024 do 09.09.2024

Początek studiów
4 października 2024 roku

Opis studiów
Studia podyplomowe są przeznaczone dla absolwentów studiów filologicznych, którzy chcą uzyskać dodatkową specjalizację w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego/drugiego. W trakcie studiów słuchacze zapoznają się z zagadnieniami dydaktyki ogólnej: metodami  nauczania języków obcych oraz podstawami psychologicznymi i dydaktycznymi procesu kształcenia. Zajęcia z dydaktyki szczegółowej przybliżają uczestnikom zajęć sposoby nauczania gramatyki i słownictwa, wymowy i pisowni. Pokazują także, jak rozwijać sprawności językowe (umiejętność rozumienia ze słuchu, mówienia, czytania i pisania), wykorzystując, m.in., podejście interkulturowe. Słuchacze mają również możliwość w sposób praktyczny zweryfikować wiedzę i umiejętności nabyte w toku kształcenia, planując i przeprowadzając lekcje z cudzoziemcami uczącymi się w Instytucie Glottodydaktyki Polonistycznej. Absolwenci studiów mogą wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w pracy dydaktycznej za granicą (na lektoratach w zagranicznych uczelniach, w szkołach i ośrodkach polonijnych) oraz w kraju, ucząc dzieci cudzoziemców lub Polaków powracających zza granicy, a także cudzoziemców coraz liczniej przyjeżdżających do Polski, by tutaj studiować mieszkać i pracować.

Terminy zajęć
piątki w godzinach 16.30 - 19.45; soboty w godzinach 10.00 - 17.45; niedziele w godzinach 9.00 - 12.15

Punkty ECTS

• Podanie
  • Życiorys
  • Kserokopia dyplomu ukończenia studiów filologicznych co najmniej pierwszego stopnia
  • Kwestionariusz osobowy kandydata na studia podyplomowe
  • Dla studentów polskich: znajomość języka obcego na poziomie B1; dla obcokrajowców: certyfikat znajomości języka polskiego na poziomie C1 Państwowej Komisji ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego Jako Obcego
Kierownik studiów
dr Agnieszka Rabiej

Kwalifikacje uzyskane przez słuchacza
Absolwent uzyskuje uprawnienia do nauczania języka polskiego jako obcego.

HARMONOGRAM ROCZNY 2023-2024